Doğum Sonrası Kilo Verme Ve Püf Noktaları Ve Sırları

Hits: 3

Doğum sonrası kilo verme, doğum yapan kadınlar için adeta bilmece gibidir!

Hamilelikte birikmiş kilolar ne olursa olsun, kadınların endişesi, hatta bazıları için bir saplantı haline dönüşebiliyor.

Vücudunuzun çocuğunuza alışması ve kendini ona göre şekillendirmesi dokuz ay sürdü. Doğum sonrası tekrar eski halinizi almanız, vücudunuzun toparlanması kolay olmayacak. Evet bayanlar, sabırlı olmanız gerekecek. Bazılarınızın eski haline kavuşması üç ay içinde olacak, diğerleri için daha uzun olacak! Bu da morfoloji, motivasyon ve beslenme ile ilgili.
Bu kilo artışı bebek, plasenta, amniyotik sıvı, meme dokusu, daha fazla kan, rahim genişlemesi ve ekstra yağ depolarından oluşur. Ekstra yağ, doğum ve emzirme için bir enerji rezervi görevi görür.

Bununla birlikte, aşırı kilo alımı çok fazla yağa neden olabilir. Bu, insanların genellikle “bebek ağırlığı” olarak adlandırdığı şeydir ve çok yaygındır. Kadınların yaklaşık yarısı gebelik sırasında önerilen kilo miktarından daha fazla alırlar.

Bu aşırı kiloları tutmanın sonuçları şunları içerir:

Aşırı kilolu olma riskini arttırır
Diyabet ve kalp hastalığı riski arttırır
Daha sonraki gebeliklerde komplikasyon riski daha yüksektir
Fazla kilo diyabetli kadınlar için daha yüksek sağlık riskleri oluşur

Doğum sonrası kilo verme teknikleri

#Hamilelik sonrası  kilo kaybı zaman alabilir ve bebek öncesi kilonuza veya sağlıklı bir kiloya hemen geri dönemeyebilirsiniz.

#Düşük kalorili diyetler özellikle emziren kadınlar için tavsiye edilmez. Bununla birlikte, alımınızı günde yaklaşık 500 kalori ile azaltmak genellikle güvenlidir ve haftada yaklaşık 1 pound (0.5 kg) kaybetmenize yardımcı olacaktır.

#Emzirmenin anne ve çocuk için birçok faydası vardır. İlk üç ayda doğum sonrası kilo kaybını daha da zorlaştırabilir, ancak üç ay sonra emzirme kilo vermenize yardımcı olabilir.

#Elle veya bir uygulama ile kalori sayma size yemek ve kilo kaybı destek ne izlemenize yardımcı olabilir.

#Çözünür lif, dolgunluk duygularını arttırarak ve iştah hormonlarını düzenleyerek kilo kaybına yardımcı olabilir.

#Protein, metabolizmanızı artırarak, dolgunluk duygularını artırarak ve iştahı azaltarak kilo kaybını destekler.

#Sağlıksız ve paket yiyecekleri gözden uzak tutun ya da onları evde tutmayın.

#işlenmiş gıdalar eklenen şekerler, yağ, tuz ve kalorisi yüksektir ve sağlığınız için kötüdür. Onları taze, bütün gıdalarla değiştirin.

#Alkolden kaçının. içtiğiniz alkol emzirme sırasında bebeğinize aktarılabilir.

#Egzersiz Yapmaya Başlayın. Aerobik, egzersiz sağlığa birçok önemli yararları vardır. Egzersiz-herhangi bir yoğunluk seviyesinde-diyetle birlikte etkili bir kilo verme yöntemidir.

#Direnç Eğitimine Başlayın. Ağırlık kaldırma gibi direnç eğitimi, kilo vermenize ve kas kütlesini korumanıza yardımcı olacaktır.

#Yeterince Su İçin. İçme suyu metabolizmanızı artırır ve kilo kaybına yardımcı olur. Emzirme sırasında sulu kalmak için özellikle önemlidir. Günde en az 34-68 ons (1-2 litre) içmeyi hedefleyin.

#Yeterince Uyuyun. Kötü uyku olumsuz kilo kaybı çabaları etkileyebilir. Bir yenidoğanda bu zor olsa da, mümkün olduğunca fazla uyumaya çalışın ve ihtiyacınız olduğunda yardım isteyin.

#Sağlıklı kilo vermek önemlidir. Ancak stres veya anksiyete (kaygı üzerinden gelecekteki olaylar hakkında bir endişe ve korku güncel olaylara bir tepki) nedeni olmamalıdır. Baş etmediğinizi düşünüyorsanız, ailenizden, arkadaşlarınızdan ve tıp uzmanınızdan yardım isteyin.

NETİCE

Hamilelikten sonra ekstra ağırlık taşımak çok yaygındır.

Bununla birlikte, sağlıklı bir kilo aralığına geri dönmek sağlığınız ve gelecekteki gebelikler için faydalıdır.

Sağlıklı olmak, bebeğinizle vakit geçirmenizi ve yeni bir anne olmaktan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır.

Doğum sonrası kilo vermenin en iyi ve en ulaşılabilir yolu sağlıklı bir diyet, emzirme ve egzersizdir.

#Doğumdan sonra kilo verme nasıl olur?  #Sezeryan doğumdan sonra kilo verme #Doğumdan sonra kilo vermek istiyorum, diyen onlarca anne için yazacağınız yöntemler bizim için çok önemli. Hamilelikten sonra kilo vermenin yolları hakkındaki deneyimlerinizi lütfen yorum kısmından bizimle paylaşın.Bu makaleyi nasıl değerlendirirsiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir